Kentsel Dönüşüm Nedir ?

Mevcut DEPREME Dayanıksız, Ekonomik Ömrünü Tamamlamış binaların Depremlerde Ciddi CAN ve MAL KAYBINA Neden olduğunu İzmit, Adapazarı, Erzincan ve en son Van DEPREMİNDE HEP BERABER YAŞADIK. Bu mevcut KÖTÜ BİNALARIN; VATANDAŞIN TALEBİ ile kredi desteği, harç & vergi muafiyetleri sağlanarak DEPREME DAYANIKLI, OTOPARKLI, SOSYAL ve YEŞİL ALANLARA sahip MODERN, ESTETİK Binalara DÖNÜŞMESİ için 31.05.2012 tarihinde 6306  saylı KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU (Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi ile İlgili Kanun) çıkmıştır.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU ile Depreme Dayanıksız, Eski, Ekonomik  ömrünü tamamlamış Evinizi, Binanızı, İşyerinizi Başka Bir yere kaydırılma korkusu  yaşamadan KENTSEL DÖNÜŞÜM AVANTAJLARINDAN yararlanarak YENİDEN  İNŞAA EDEBLİRİSNİZ.KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN AVANTAJLARI NELERDİR?

 1. 
 Kentsel Dönüşüm Türkiye’ deki eski, depreme dayanıksız, ekonomik  ömrünü tamamlamış tüm binaları kapsamaktadır.
 2. Belediye, Toki, Bakanlığı  beklemeden 2 Bey Yapı & İnşaat’a başvuruda bulunarak Kentsel  dönüşümden yararlanabilirsiniz.
 3. Kentsel Dönüşümden İskanlı, Kat irtifaklı Binalar ile Arsa Tapulu Kaçak Binalar, Gecekondular da yararlanabilir.
 4. 

Kentsel Dönüşüm için Binadan 1 kişinin 2 Bey Yapı & İnşaat’a başvuruda bulunması yeterlidir.
 5. Binanın yeniden inşaatı ve tüm kararlar için binada 2/3 çoğunluk yeterlidir.
 6. Mülk sahipleri 100.000 TL,  aylık mortgage’nin %50 faiz oranları ile Devlet Teşvikli Kentsel Dönüşüm Kredisini kullanabilir.
 7. Mülk Sahipleri ile kiracılar 18 Ay boyunca aylık 300TL – 650 TL (Geri Ödemesiz) Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı alabilirler.
 8. Yeni Binanızı İstediğiniz Müteahhide yaptırabilirsiniz.
 9. Eski, depreme dayanıksız Binanız Kentsel Dönüşüm ile Depreme Dayanıklı hale gelecek ve Çocuklarınıza Güvenli Bir Mülk Bırakacaksınız.
 10. 

Eski Dairenizin DEĞERİ; kentsel dönüşüm ile en az 1,5 KAT ARTACAK.
 11. Kentsel Dönüşüm kapsamına giren binanızın yeniden inşaası sırasında TÜM BELEDİYE HARÇLARI, NOTER HARÇLARI, VERGİ MUAFİYETLERİNDEN yararlanabilirsiniz.
 12. 2 Bey Yapı & İnşaat’a başvuruda bulunarak Tüm Kentsel Dönüşüm Avantajlarından YARARLANABİLİRSİNİZ.

  Detaylı Bilgi İçin: 0256 512 1 512